| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 140 mΩ |
| Inductance | 15 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 1.3 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 4.8 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 272
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03572
Ext.Price$0.03572
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03572 | $0.03572 |
| 10 | $0.01786 | $0.17860 |
| 50 | $0.01682 | $0.84100 |
| 100 | $0.01584 | $1.58400 |
| 500 | $0.01492 | $7.46000 |
| 1000 | $0.01405 | $14.05000 |
| 3000 | $0.01323 | $39.69000 |
| 5000 | $0.01246 | $62.30000 |
| 10000 | $0.01173 | $117.30000 |
| 30000 | $0.01105 | $331.50000 |
| 50000 | $0.01040 | $520.00000 |
